(12) 422 47 30
Dla telefonów stacjonarnych!
+48 605 569 757
Dla telefonów komórkowych!

Szwajcaria – Paryż

(0 Opinii)
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Wiadomość*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

6

POZNAJ NASZE ATUTY

 • Najlepsze ceny na rynku
 • Stała opieka nad klientem
 • Szeroka oferta wycieczek
 • Ubezpieczenie wycieczek

NASZA INFOLINIA

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta pod poniższymi numerami.

+48 12 292 05 13

+48 605 569 757

kontakt@twojewycieczki.com.pl

INFORMACJE

Zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta, które obliczy dla Państwa indywidualną cenę wycieczki na podstawie dostarczonych danych. Pragniemy również zaznaczyć, że nasze Biuro Podróży otrzymało Certyfikat Krakowskiej Izby Turystyki na rok 2019.

 • Czas trwania: 5 dni
 • Numer wycieczki: TOP 1
 • Dostępność: Cały rok
PLAN WYCIECZKI

Dzień: 1
Wyjazd w godzinach wieczornych i nocny przejazd do Lucerny.

Dzień: 2
Przyjazd do Lucerny, gdzie zwiedzimy Klasztor Benedyktynów oraz Kościół Św. Leodegara, Franciaszkanów, Jezuitów i Mariahilf. Następnie zobaczymy Arsenał, który obecnie jest siedzibą Muzeum Historycznego. Przez jego podcienia wchodzi się na most. W przeszłości sąsiadował z Bramą Bazylejską i placówką celną. Potem zwiedzimy Ratusz i Mennice. Przespacerujemy się wśród zabytkowych domów mieszkalnych oraz zobaczymy Palais Ritter, czyli pałac w stylu renesansowym, który obecnie jest siedzibą rządu Kantonu. Kolejnym punktem naszej atrakcji są Kapellbrücke, czyli kryty most drewniany na rzece Reuss. Jest symbolem tego miasta. Jest to również najstarszy most drewniany w Europie. Ma 204 metry długości i biegnie ukośnie przez rzekę. Przejazd do Bazylei, gdzie zobaczymy Katedrę romańsko- gotycką oraz Gotycki Kościół. Następnie przespacerujmy się pośród zabytkowej zabudowy Starego Miasta.

Dzień: 3
Przejazd do Strasbourga, gdzie zwiedzimy Starówkę oraz Katedrę Najświętszej Maryi Panny, która jest przykładem cennej średniowiecznej XIII-XV wiecznej architektury, łączącej cechy późnego romanizmu, z gotykiem francuskim i gotykiem niemieckim. Kolejną atrakcją naszej wycieczki jest Mała Francja, czyli region nadbrzeża w Strasburgu, gdzie dzieli się na małe wodne kanały. Zobaczymy słynne domy Kamerzeel, które są charakter typowy dla Małej Francji. Na sam koniec dnia zobaczymy Ponts- Couverts, czyli szyk obronny miasta, składający się z 3 mostów i 4 wież. Przejazd do Paryża. Nocleg.

Dzień: 4
Przyjazd do Paryża. Zwiedzanie zaczniemy od Cmentarza Pere Lachaise. Ten założony przez Napoleona w 1804 roku cmentarz oczarowuje grobowcami, które wyglądają jak prawdziwe perełki architektoniczne. Następnie zobaczymy Montmarte i Bazylikę Sacre Coeur. Potem zwiedzimy Panteon i Pałac Inwalidów. Idea pałacu jego powstania zrodziła się za czasów panowania Króla Ludwika XIV, który pragnął stworzyć miejsce wypoczynku i rekonwalescencji dla zasłużonych weteranów wojennych swojej armii. Będziemy mieć okazje zobaczyć słynną na całym świecie Katedrę Notre Dame.
W której to koronował się Napoleon Bonaparte oraz Francuzi żegnali przywódcę Charles de Gaulle’a. Na sam koniec dnia zobaczymy Forum les Hales i Sorbonę, czyli zespół budynków w Dzielnicy Łacińskiej Paryża, powstały w ramach dawnego Uniwersytetu Paryskiego, obecnie mieszczący szereg instytucji badawczych i edukacyjnych. Nocleg.

Dzień: 5
Kontynuujemy zwiedzanie Paryża, gdzie zwiedzimy La Defense i Łuk Triumfalny, na którym upamiętnione są wielkie zwycięstwa armii napoleońskiej. Ta bogato zdobiona rzeźbami budowla liczy 49 metrów wysokości. Na wewnętrznych ścianach wykuto nazwy 128 miejscowości, w których toczono bitwy Rewolucji Francuskiej i Wielkiego Cesarstwa oraz nazwiska kilkuset najbardziej zasłużonych marszałków oraz generałów Wielkiej Armii. Potem zobaczymy Plac de la Concorde ( Plac Zgody) oraz Pola Elizejskie, które są reprezentacyjną aleją Paryża, łączącą plac Zgody z placem Charles’a De Gaulle’a, na którym znajduje się Łuk Triumfalny. Następnie udamy się do Muzeum Luwr .Cała kolekcja Luwru liczy ponad 350 tysięcy eksponatów, z czego zwiedzającym udostępniono zaledwie 10%. Reszta zbiorów spoczywa w magazynach i jest wykorzystywana jedynie podczas wystaw czasowych bądź wypożyczana innym placówkom. Oraz do Muzeum D’Orsay. Jest to drugie najsłynniejsze po Luwrze paryskie muzeum. Miłośnicy sztuki znajdą tu największą na świecie kolekcję dzieł impresjonistów i postimpresjonistów. Na sam koniec zobaczymy Trocadero oraz słynna na całym świecie Wieżę Eiffel. Uznawany za symbol miasta i niekiedy całej Francji. Jest najwyższą budowlą w Paryżu i piątą co do wysokości we Francji. W momencie powstania była najwyższą wieżą na świecie. Nocny przejazd do kraju.

CENA OBEJMUJE
 • przejazd komfortowym autokarem
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • 3 noclegi w Hotelach Formuły
 • pilota - przewodnika
GŁÓWNE ATRAKCJE
 • Kościół Św. Leodegara, Franciszkanów, Jezuitów, Mariahilf
 • Palais Ritter
 • Mała Francja
 • Cmentarz Pere Lachaise
TRASA WYCIECZKI

Centrum Podróży Marimpex Travel jest wpisane do Centralnego Rejestru Zezwoleń na działalność organizatorów turystyki i pośredników turystycznych – zezwolenie nr rej. Z/51 Wojewody Małopolskiego. Posiadamy aktualną Gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa) z dnia 31.05.2018- 31.05.2019 na kwotę 50.000 Euro.