153. Hola Espana! Hiszpania + Francja

(0 Opinii)
Cena
Cena
Imię i nazwisko*
Adres e-mail*
Wiadomość*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

207

Dlaczego my?

  • Najlepsze ceny na rynku
  • Stała opieka nad klientem
  • Szeroka oferta wycieczek
  • Ubezpieczenie wycieczek

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości.

+48 12 292 05 13

+48 605 569 757

rezerwacjawycieczek@gmail.com

10 dni
Dostępność : Cały rok
Kraków
Avignon
Hola Espana! Hiszpania + Francja
Wypoczynek na Costa Brava
Zwiedzamy: Avignon, Barcelona, Montserrat, Girona i Figueres, Pary.

1/ Program ma charakter ramowy. Kolejność jego realizacji może ulec
zmianie.
2/ Ewentualne bilety wstęp podczas realizacji programu są płatne przez
uczestników.

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy.

Dzień 2

Przejazd przez Niemcy, Francję. Nocleg tranzytowy.

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie AVIGNON gdzie możemy między innymi podziwiać słynny most (Pont Saint-Bénézet), który do dziś jest inspiracją dla wielu artystów oraz XIV wieczny Palais des Papes (Pałac Papieski), siedzibę papieży, a także XII i XIV wieczne mury obronne.
Przyjazd na Costa Brava w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4-7

Wypoczynek na Costa Brava w Hotelu **-***
W trakcie pobytu realizacja 3 wycieczek:

BARCELONA: (opis miejscowości)

„To miasto ma czarodziejską moc. Zanim się człowiek obejrzy, wejdzie mu pod skórę i skradnie duszę” („Cień wiatru”, Carlos Ruiz Zafón). Stolica Katalonii, zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miast Europy gdzie na każdym kroku możemy spotkać zabytki architektury. Urokliwe Las Ramblas, jedyny w swoim rodzaju Park Guell, zjawiskowa Sagrada Familia, przypominający o potędze Barcelony Port Vell i Kolumna Krzysztofa Kolumba, Dom Mili, Pałac Muzyki Katalońskiej, Pałac Narodowy i „Font Màgica” (Magiczna Fontanna – wieczorny pokaz nie jest przewidziany w programie imprezy), Plac Kataloński przy La Rambla oraz siedziba „Dumy Katalonii” – „Camp Nou” – Stadion FC Barcelony.

MONTSERRAT: (opis miejscowości)

Klasztor Benedyktyński malowniczo usytuowany na ok. 1000 metrze góry o wysokości 1236 m. Klasztor położony około 40 km od Barcelony jest corocznie celem odwiedzin tysięcy turystów z całego świata. Klasztor wybudowana po tym jak znaleziono tam figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem („La Moreneta” – „Czarnulki”), która wg legendy została przywieziona do Hiszpani przez Św. Piotra. Klasztor jest drugim co do wielkości ośrodkiem pielgrzymkowym w Hiszpanii, zaraz po Santiago de Compostela. Ze szczytu można podziwiać całą Katalonię gdyż góra jest najwyżej położonym miejscem na równinie katalońskiej.

GIRONA I FIGUERES: (opis miejscowości)

Jedna z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii znajduje się właśnie w Gironie. Atrakcją miasta są również jego mury, których powstanie datowane jest na I wiek p.n.e., a także katedra, która za czasów Maurów pełniła funkcję meczetu. Uroku miastu dodają kolorowe domu, które cieszą oko rozciągając się nad rzeką Onyar. Polecamy również udać się na czerwony most (Pont de les Peixateries Velles) zbudowany m.in. przez Gustawa Eiffela. Będąc w Gironie należy również zwrócić uwagę na jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic Żydowskich w Europie.

Museum Dalí w Figueres jest miejscem, które powoduje, że niespełna 30 tysięczne miasteczko jest obowiązkowym punktem na trasie zwiedza Katalonii. Poza nim możemy tu podziwiać mury XVII-wiecznego Castell de Sant Fernand oraz rozerwać się w Muzeum Zabawek gdzie znajduje się około 3000 eksponatów z całej Katalonii. Jednak nic tak nie przyciąga uwagi jak Muzeum Dalí. Oczywiście dzieła Dalego są rozsiane po całym świecie, więc nie oczekujmy, że w Muzeum znajdziemy jego najlepsze prace, jednak już sam budynek jest tak surrealistyczny, że zasługuje na uwagę.

Dzień 8

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Polski.
Zakwaterowanie – nocleg tranzytowy w okolicach Paryża.

Dzień 9

Śniadanie. Zwiedzanie Paryża.
W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
W zawiązku z faktem, że jest to jeden dzień w Paryżu, program nie przewiduje czasu na zwiedzanie wnętrz obiektów, muzeów itd.

Dzień 10

Przyjazd do Polski.

Mapa

Galeria